Greitas lipimas Ekrinuose. Technikos

supermichele speed climb

užbėgus Supermichele

Ruošiantis Montis Magia alpinistų ekspedicijai į Pietų Ameriką, su Gediminu Simučiu treniravomės Prancūzijos alpėse.  Techniniai kopimų aprašymai gali praversti norintiems lipti greičiau ir ieškantiems įkvėpimo.

Maršrutai, kuriuos užlipome, techninės detalės ir kaip mums sekėsi:

La Snoopy TD- , 250m, 6b+ max, 5c oblig. Gediminas ir Arūnas. 2 val 20 min ant sienos, 3val 20min nuo stovyklavietės iki stovyklavietės. Ailefroide miestelio siena. Lipta naktį, tamsoj su Petzl RXP, nuo ~22.00 iki ~01.20. Lyderis lipa laisvu laipiojimu ir kartais laikosi už atotampų (dirbtinių atramos taškų), naudodamas trumpo tvirtinimo (short-fix) techniką, kad partneris galėtų kilti žumarais, kol lyderis lipa aukštyn pats save saugodamas.

Pastabos:

Įrangai, kurią antras surenka, perduoti lyderiui, naudota pagalbinė virvelė (20m, 2mm). Perdavimas veikia puikiai, tačiau pagalbinė virvelė pernelyg plona ir nuolat pinasi, ateityje naudosim 4 arba 5mm skersmens.

Greitai ir efektyviai kilti žumarais gana sunku: reikia rūpintis, kad po antru lipančiuoju esančios virvės kilpos nesikabintų už uolų ar augalų ir tuo pat metu, virvės svoris turi būti pakankamai didelis, kad jos nereiktų prilaikyti, keliant žumarus aukštyn.

line

A tire d’ailes froides D, 230m, 5c (5 virvės iš 8 – 5c). 1val. 20 min. Arūnas lipo vienas, laisvu laipiojimu (free solo) ir be informaciojos apie maršrutą, išskyrus sudėtingumą (onsight). Buvo apsijuosęs apraišus ir kuprinėje turėjo 60m ilgio 7.8mm skersmens virvę bei 10 atotampų. Arūnas buvo kelis kartus įsisegęs savisaugą į stacionarius kablius, tačiau nei karto nepasikabino ir nenaudojo kablių, kaip dirbtinių atramos taškų. Ailefroide miestelio siena.

Pastabos:

Tai pirmas tokio aukščio ir sudėtingumo maršrutas, kurį Arūnas lipo vienas. Prieš pradedant nebuvo aišku ar virvė bus naudojama. Į kitą panašaus sudėtingumo ir stiliaus maršrutą reiktų pasiimti 3-4 atotampas ir 20m ilgio virvę. Stacionarūs kabliai ir nusieidimas takeliu aplink kalną leidžia pasiimti minimalų įrangos kiekį.

line

Pilier du levant TD-, 200m, 6b max, 5c oblig + antra pusė Riviere Kwai TD-, 500m, 5c+ max. Viso ~550m. 1val. 44min. Gediminas ir Arūnas lipo slenkančia sauga, kas 60m virvę sekdami į Petzl MiniTracktion arba t-block, kad antrojo kritimo atveju, lyderis nebūtų nutemptas žemyn. Lyderis keitėsi 1 kartą pralipus pusę maršruto. Ailefroide miestelio siena.

Pastabos:

naudota įranga: 60m 8.9mm dinaminė virvė, 24 atotampos, 2 minitraction, 1 t-block, 20m 2mm pagalbinė virvelė. Lyderis atotampas sega praleisdamas dalį kablių, kad 24 atotampų užtektų ~250m, atstumai tarp saugos taškų – iki 20m. Tiek MiniTracktion, tiek t-block veikia puikiai, tačiau per t-block’ą susidaro didesnė trintis, sunkiau pratraukti virvę. 60 metrų virvė kiek perilga tokio stiliaus lipimui, nes susidaro labai didelė trintis, idealu būtų 30-40m ilgio virvė, tačiau tuomet reiktų daugiau blokuojančių įtaisų, taip pat nusileidimas pasidarytų lėtesnis ir sudėtingesnis. Nusileidimo metu naudojom ištraukimo sistemą su pagalbine virvele, tačiau ir bendro 80m ilgio neužteko, nusileidimui per stotis, pagalbinė virvelė vėl pasirodė per plona ir nepatogi (mazgui užkibus nepatogu traukti, baisu, kad nutrūks, pinasi), du kartus teko lipti į viršų atkabinti užkibusio mazgo. Galiausiai leidomės su viena 60m virve, stotis darydami ant vieno stacionaraus tarpinio kablio.

line

Super Michele D+, 350m, 7 virvės 4-5 kat., viena 6c ir ~200m III kat. ketera iki viršūnės. Pointe Luise viršūnė, Glacier Blanc. 2val. 30min į viršų, 1val. žemyn, 03.40 – 08.10 nuo stovyklavietės iki stovyklavietės. Gediminas ir Arūnas lipo naudodami trumpo tvirtinimo ir slenkančios saugos technikas, lyderis visuomet lipo laisvu laipiojimu, antras kilo žumarais arba lipo laisvu laipiojimu. Iki keteros lipo tamsoje, su ciklopais, ant viršūnės pasitiko saulę :)

Pastabos:

Labai gražus maršrutas į ~3500m aukščio viršūnę. Įranga: 8.9mm 60m dinaminė virvė lipimui į viršų, 7.8mm 60m virvė nusileidimui, kurią antras nešasi kuprinėje, 16 atotampų. Pirmas 4-5 virves lipom naudodami trumpo fiksavimo techniką, fiksuojant virvę kas 30m, maršrutas pakankami lengvas, tad lyderis spėdavo pralipti, pusę virvės, kol antras kildavo žumarais, tuomet vėl ištraukdavo laisvą virvę ir fiksuodavo. Įrangos lyderiui neperdavinėjom, jos šiaip taip užteko iki lyderio pasikeitimo, po 7 virvės. 5-7 virves bei keterą lipom slenkančia sauga. Aštuntą, sudėtingiausią virvę (6c), pirmas lipo Gediminas, ir fiksavo virvę, kilimui žumarais. Nusileidimui paimta papildoma virvė pasiteisino, visas įkopimas pavyko sklandžiai, dar spėjome į pusryčius :)

 

Originalas Montis Magia alpinistų puslapyje.

email

Tau gali būti įdomu: