Nauji alpinizmo žaisliukai. Fast and Light!

šalmas, katės, ledkirtis, alpiniszmo įranga

nauji žaislai, viso 893g

Ruošiantis kopti į Fitz Roy supratau, kad man reikia antros poros kačių ir lengvo ledkirčio. Vis dažniau tenka svarstyti ar imti ledkirtį/kates ar ne. Turėti ledo įrangą saugiau, bet didelę laiko dalį ji guli kuprinėje ir labai apsunkiną kopimą, kai pagrindinė maršruto dalis yra plika uola.

Nusprendžiau, kad reikia plėsti savo alpinizmo įrangos pasirinkimą, kad neikltų pagundos taupyti saugumo sąskaita.

Ši įranga taip pat turėtu būti aktuali ir kalnų turistams.

Ledkirtis Camp Corsa Nanotech 50cm 250g. Antras lengviausias ledkirtis pasaulyje. Camp gamina ir 200g sveriantį variantą, bet maniškis turi plieninį snapą ir smaigą.

Palyginimui, klasikinis turistinis ledkirtis sveria ~450g, o mano techninis seno modelio Petzl Quark net 682g.

Šį grąžuolį ketinu naudoti visur išskyrus grynai ledo ar techniniuose mix’o maršrutuose. Kalnų žygiai, techniškai nesudetingi keteriniai maršrutai ir uoliniai maršrutai, kai ledkirčio reikia priėjimui/ viršūnei/ nusileidimui man bus lengviau.

Katės Camp XLC Nanotech automatic 478g. Į komplektą prie ledkirčio. Turi lygiai to paties plieno priekinius dantis.

Klasikinės turistinės katės sveria ~950g, o mano techninės Black Diamond Cyborg Pro – 1100g. Sutaupau dvigubai.

Taip, šias kates sudrožti galima labai greitai, bet aš ir nesiruošiu su jomis lakstyti per akmenis. Jei norėsiu lipti techninį maršrutą, pasiimsiu senus gerus Cyborgus, visais kitais atvejais kuprinėje turėsiu šias raudonas, lengvutes kates. Jei tikėti atsiliepimais, tai ir nesudėtingi ledo ar mixo maršrutai visai smagiaii lipasi su XCL Nanotech.

Turiu pripažinti,  pavadinimas nekoks… :)

Šalmas Petzl Sirocco size 2 165g. Pirmas įspūdis – žaislinis muliažas. Bet tai yra lengviausias alpinistinis šalmas, o svarbiausia parametrais nenusiliadžia jokiem konkurentam.

Filmukas puikiai iliustruoja tvirtumą ir elastingumą:

Geriausia, kad Sirocco yra dar patogesnis, nei mano ankstesnysis favoritas Meteor III. Ištaisyta pagrindinė man asmeniškai problema – valgant spaudžiantys smilkiniai. Dar labiau supaprastintas reguliavimas leidžiantis kiekvieną kartą idealiai užsidėti šalmą. Ir magnetukas sagtelėje, kad nereiktų su pirštinėm ilgai graibytis.

Įprastas alpinistinis šalmas sveria ~350g, mano senasis gerasis, jau palūžęs Petzl Meteor III – 235g.

Taigi, suma sumarum daugelis jūsų galite lengvai sutaupyti ~900g savo kuprinėse. Taip, reikia žinoti, ką ir kaip planuoji veikti ir įrangą naudoti pagal paskirtį. Bet aš jau seniai svajojau apie šį alpinistinės įrangos komplektuką.

Dabar liko tik sugalvoti kur lipti :)

P.S. jei patiko ir matai naudos – parodyk meilę 😉 – Like, dalinkis, komentuok.

email

Tau gali būti įdomu: