Iš Rūsio ant Uolos – Turbo Savaitgalis

sportinis laipiojimasLaipiotojai dauginasi!

MM salytėj jau taip ankšta, kad norėdamas pasitreniruoti, turi ir pakovoti :) Kaune, Klaipėdoj, Šiauliuose ir Mažeikiuose erdviau, bet laipiojimas uolomis lietuviams vistiek dar dažniausiai reiškia boulderingą salėj.

Boulderingas yra gerai: lengviau treniruotis, gali daugiau palipti, nereikia įrangos, paprasčiau pastatyti gym’ą, nei aukštą sieną.

Visa tai yra super, ypač turint omeny, kad prieš 10 metų visoj Lietuvoj buvo vos keliasdešimt žmonių suprantančių kuo skiriasi redpoint nuo onsight. O tu žinai? :)

Bet laipiojimas nėra tik crimpinimas ant plastiko! Man salė visada buvo treniruočių vieta, kad galėčiau crushinti išvažiavęs ant uolų. Man truputį galią žmonių, kurie laipioti eina tik kaip į sporto klubą ir per kelis metus negauna pačiupinėti tikros uolos.

Logiškas žingsnis toliau – sportinis laipiojimas (neišsigąsk pavadinimo). Apie multipichus, tradą, boulderingą ant boulderių ir kitus smagumus šian nekalbėsiu. Nes lipti segant boltus smagu, saugu ir nesudėtinga išmokti.

Rusys vs Uolamd sale

Prakaite ir magnezijoj paskendusi laipiojimo salė turi savo žavesį, ypač jei ruošiesi dalyvauti pasaulio čempionato etape ar nori užsipumpuoti sixpack’ą kaip pas Karolį.

Kabėjimas 20m aukštyje, pučiant gaiviam vėjeliui, šildant saulutei kur nors Slovakijos miškuose ar pietų Prancūzijoj irgi yra laipiojimas. Visai kitoks laipiojimas.

Iš pradžių ten baisu. Aukšis, plona virvė, baimė nukristi ir nematomi kybiai – kala adrenalinas ir tai veža.

Vėliau, kai saugumo įranga nebereikalauja tikėjimo, atotampą įsegi per pusę sekundės ir nesiparini ar partneris tikrai tave laiko, pradeda vežti kiti dalykai – tu judi ant uolos, visas dėmesys į būsimus judesius, nieko daugiau aplink nematai ir negirdi. Mėgini lipti taip pat efektyviai, kaip namų salėje, rankas kala, pirštai atsilenkinėja, kybiai prasti, o tu tikiesi, kad kitas bus geresnis, nepasiduodi, sieki toliau, kol pralipi arba nukrenti. Bet kokiu atveju nusileidi išsekęs ir laimingas. Atienantį pusvalandį ar valandą atsigaudinėsi po lipimo, saugosi draugus, valgysi, plepėsi ar tiesiog chillinsi gamtoje. Kol vėl pradėsi lipti, vėl viskas aplinkui išnyks.

Gamta, uolos ir kalnai labai daug prisideda prie smagumo. Per dieną gali pralipti vos vieną maršrutą ir vistiek jautiesi laimingas.

Du zuikiai!pagonija

Taip jau nutiko, kad šį savaitgalį (balandžio 25-26) gali patirti ir pajausti abu laipiojimus:

  • Užuosk kovos kvapą ir rėk DAVAI su minia šeštadienį Lietuvos Boulderingo Čempionate.
  • Iš kart po to lėk tiesiai ant Pagonijos uolos, kur vyks Lietuvos Laipiojimo Festivalis. Gali nekreipt dėmesio į visokias rųšių varžybas ir kitus tau nesuprantamus dalykus. Esmė, kad per naktį bus tūsas prie laužo, o sekmadienį galėsi palipti ant 12m dirbtinės uolos – artimiausias jausmas tikram laipiojimui 😉

Nuo MD salės (LBČ) iki Pagonijos vos pusvalandis kelio – išnaudok savaitgalį su tobulu oru iki galo!

Susitinkam vietoj 😉

 Nori lipti?

Nori išmokti saugiai lipti ant uolų? šiaip įdomu laipiojimas? laipiojimo kelionės?

Užsisakyk naujienas apačioj, susirask mane FB ir lauk žinių.
Arba pats rašyk arunas@painislove.lt

Užsisakyk Painislove.lt naujienas

Gauk pranešimus apie naujus įrašus tiesiai į el.paštą!

Būsiu geras - šlamšto nesiųsiu 😉

 

Arūnas Kamandulis

email

Tau gali būti įdomu: