Hymalaya Baby: Montis Magia Alpinistų Ekspedicija Indijoje

Nepažįstama Indija, nepažįtami žmonės, nepažįstami kalanai

Montis Magia alpinistai

Hymalaya Baby!

Nors nebedirbu Montis Magia parduotuvėje, vis dar esu Montis Magia alpinistas – lipti dar norisi :)

Kartu su Gedu ir dviem šveicarais rugpjūčio – rugsėjo mėnesiais praleidau 32 dienas Indijoje, iš jų 24 Himalajų kalnuose, Miyar slėnyje tarp gigantiškų granito sienų.

Įkopėm tris naujus maršrutus, vieną iš jų ant dar niekieno neliptos sienos.

Bet apie viską nuo pradžių – šiame įraše papasakosiu apie mūsų įdomią komandą ir ko toj Indijoje ieškojom.

Kodėl Indija? Kodėl Miyar?

Projekto mastermind Gedas atrado pakankamai lengvai pasiekiamą, nenulaipiotą Himalajų slėnį su didelėmis ir nekaltomis granito sienomis. Papasakojo man, ir jau per pirminę galimybių studiją delnai pradėjo prakaituoti! Visą žiemą bendravom su ten jau buvusiais alpinistais. Jų pasakojimai ir atsiųstos nuotraukos galutinai įtikino, kad Miyar yra būtent tai, ko mes norim.

Miyar slėnio sienas alpinistai atrado tik prieš ~20 metų, o aktyviau lipo paskutinius 10. Per metus apsilanko porą ekspedicijų, taigi yra vis dar daug neįkoptų 5-6 km aukščio viršūnių.

Šiemet slėnyje mes buvome vieni, o ant aukštutinio Takdung ledyno prieš mus yra buvusios tik 2 ekspedicijos apskritai.

Komanda

Saulė šiemet pasinėrusi į mokslus, o dviese kopti būtų ir brangiau ir pavojingiau.

Gedas pakvietė prisijungti du šveicarus. Galvojau dėl to, kad jie kieti alpinistai, bet per ekspediciją išsiaiškinau tikrąsias priežastis.

Cyrill – geofizikas ir poetas

Cyrill geria

Cyrill geria

Cyrill’ą Gedas sutiko geofizikų vakarėlyje (taip taip…) Cyrill alaus šiaip negeria, bet kai geria, tai turi po bokalą kiekvienoje rankoje ir kelia juos pakaitomis (visada treniruojasi?). Pamatęs tokį vaizdą pagrindinis kelionės organizatorius nusprendė, kad šitas bičas yra kietas ir su juo tikrai galima kopti neįkoptas sienas.

Cyrill’as šiaip labai stiprus, lipa aštunkes, bet Indija buvo pirmoji jo ekspedicija. Gerai, kad paaiškėjo, jog jis greitai mokosi ir nepameta galvos lipdamas niekieno neliptą, sunkią atkarpą beveik kilometro aukštyje, keliasdešimt valandų atstumu nuo civilizacijos, prasidedant audrai. Matyt genai irgi prisidėjo – jo tėvas dalyvavo daugelyje rimtų ekspedicijų, o dabar yra pagrindinis Mammuto fotografas (prisimenat tas afigienas nuotraukas?).

Laisvalaikiu Cyrill’as rašo pjeses, žaidžia tenisą, domisi filosofija ir yra slidinėjimo instruktorius. Laipiojimas jam išvis nepatiko, kol nepradėjo laipioti atskirai nuo tėvų… Ir jam labai svarbu maisto kultūra!

Cyrill’o atradimas ir topinė frazė: “Drink water, idiot! Or your muscles will fade in the wind”. Ekspedicijos pabaigoje supratome, kad vien vandens nepakanka… :)

Elias – visų draugas fotografas

Montis Magia alpinistai

Elias ir vaikai

Manau, kad Gedas jį pakvietė, nes Elias yra profesionalus fotografas (kam nepatinka turėti gražių savo nuotraukų?). Paaiškėjo – nors jis nėra pats stipriausias, bet viską daro greitai, efektyviai ir dar spėja išsitraukti savo patranką keliems kadrams.

Elias yra turbūt labiausiai down to earth bičas, kurį pažįstu. Jis daugiausiai iš mūsų visų bendravo su vietiniais. Jie turbūt jautė kažkokią šiltumą, nes visi vaikai, prekeiviai ir šudros pirmiausia prieidavo prie jo.

Elijui smagu pabendrauti su visais ir jis visada randa bendrą kalbą.

Žolės pardavėjas gyvenęs ant kampo prie mūsų viešbutuko Delyje po pirmo pabendravimo tapo jo draugeliu, nors nieko taip ir nenupirkom. Po to kiekvieną kartą einant pro šalį sveikindavosi ir džiaugdavosi “you remember me? :)”

Jis vienintelis tikrai sugėrė su kalnų kaimelyje mus priėmusio į namus Gopal’o angliškai nekalbančiu tėvu.

Užaugęs fermoje didelėje šeimoje, nemažai keliavęs Elias niekada nesusireikšmina ir priima visus žmones. Su juo kartu simul-solinom ir simul-piss’inom tuo pačiu metu 😉

Gedas – nepraranda nei sekundės savo gyvenimo

Montis Magia alpinistai

Gedas

Neformalus ekspedicijos vadas ir organizatorius. Jis surinko komandą, suderino logistiką, jo labiausiai klausėme renkantis maršrutus.

Gedas toks žmogus, kuris išmoksta užlipti į El Capitan lėktuve perksaites knygą “How to Aid Climb”. Jis per dieną nuveikia tiek dalykų, kad užtektų penkiems normaliems žmonėms. Kito taip efektyviai laiką išnaudojančio žmogaus tikrai nesu sutikęs – Gedas niekada negaišta laiko veltui. Turbūt todėl neužilgo taps fizikos daktaru.

Gedas yra pagrindinis mano laipiojimo partneris. Visko mokėmės kartu arba aš iš jo :)

Kartu esame Montis Magia alpinistai.

Aš – Aras

Montis Magia alpinistai

Aras ir smagumetris

Mane vis paima turbūt todėl, kad esu gražus. Kitų variantų neturiu…

Visi keturi puikiai susiderinom ir susilipom. Komanda išėjo geresnė, nei kas galėjo tikėtis!

To be continued…

Spėkit, kuris iš mūsų turėjo diarrhea? :)

Apie Himalajus dar bus daug įrašų, o kol kas galite pasimėgauti Gedo pasakojimu ir nuotraukomis.

Kitus įrašai apie Himalajų Ekspediciją archyve.

Užsisakyk Painislove.lt naujienas

Gauk pranešimus apie naujus įrašus tiesiai į el.paštą!

Būsiu geras - šlamšto nesiųsiu 😉

 

Arūnas Kamandulis

email

Tau gali būti įdomu: