Mano aistra – problemos

sudėtinga situacija

problemos?

Taip, mano aistra – visai ne kalnai.

Ne grožis ir ne kelionės.

Man patinka būti sudėtingose situacijose. Situacijose verčiančiose mane maksimaliai susikoncentruoti – būti čia ir dabar. Kiti sako, kad skamba panašiai, kaip meditacija – turbūt yra teisūs.

Lipdamas uola ar kopdamas į kalną turi pastoviai vertinti ir taikytis prie situacijos, pastebėti ir spręsti problemas, viską daryti greitai, efektyviai ir užtikrintai. Lipdamas negalvoji apie nieką daugiau išskyrus sekantį judesį, kopdamas turi apčiuopti kiek daugiau – visą savo situaciją esamu ir artimiausiu metu.

Nėra nei laiko nei noro galvoti apie ką nors daugiau.

Kartais galvoti išvis nelieka laiko – turi veikti. Veikti taip, kaip tau liepia instinktai ir įgūdžiai.

Nebelieka taip vadinamo real life.

Viskas yra tikra. Ir yra tik tai, kas yra čia ir dabar.

Mano mėgstamą būseną dar vadina flow (geras tekstas, paskaityk):

Want to be truly happy? Submerse yourself in something. Anything. As it turns out, we are happiest when we are focused. In the zone, going with the flow, in the moment, call it what you will. But when you are so focused that nothing else can intrude, then you find happiness.

Šią visiško susikaupimo ir buvimo būseną aš randu ne tik kalnuose ar ant uolos, bet kartais ir darbe, važiuodamas dviračiu, geram reive ar skaitydamas knygą.

Svarbu visiškai pasinerti į veiksmą.

Tai padaryti lengviau, jei situacija man pakankamai sudėtinga, bet įveikiama. Tereikia tinkamos problemos.

Turbūt dėl to norisi vis naujų, sudėtingesnių iššūkių.

Bet pavojaus man nereikia. Stengiuosi jį atpažinti ir kontroliuoti. Atsiradus baimei – prarandi flow.

O geriausia, kad tokia būsena konkrečiai pravalo smegenis ir grįžus į normalų gyvenimą, ten viskas atrodo daug paprasčiau.

Kiekvienam savo arba whatever works, kaip Woody Allen pasakytų. Nuo teatrų iki ekstremaliausių sportų – linkiu atrasti savo aistrą – savo būdą pasinerti į flow!

Keep it flow!

Arūnas Kamandulis

Patiko – parodyk meilę – LIKE and SHARE

Komentaruose papasakok, kur Tu randi savo BŪSENĄ?

email

Tau gali būti įdomu:

  • http://blogamore.lt/ Rasius

    Arunce, labai taikliai! Mėgstu spręsti problemas. Prieš metus, kai Limoje pavėlavome į skrydį namo, pamaniau – blogiau būtų tik patekti į kalėjimą :) Bet tai būtų neįtikėtina patirtis! Antra pusė buvo kategoriška ir užvetavo tokį keistą norą.
    The flow lietuviškai verčiasi gal sąmoningumo būsena. Čia vienas tų atvejų, kai nėra kalboje tinkamo žodžio. Kai buvome vaikai, visi buvome paskendę toje būsenoje. Nušvitę sako, kad statistinis suaugęs tai patiria tik 15 minučių… per savaitę :) Žiauru..
    Labai paprastas pavyzdys, kuris nutinka uolų laipiojime. Pirmus kartus ne toproupindamas negalėdavau pasinerti į the flow, nes baimė gimdydavo vaizdinius “kas bus, jei nukrisiu”. Galvoje įsivyraudavo chaosas, kuris blokuodavo koncentraciją į kiekvieną judesį. Vėliau įvyko didelis sukrėtimas. Jis privertė pasinaudoti intuicija ir perprogramuoti savo būseną, kai esi sunkioje padėtyje. Baimės valdymas ir pasinėrimas į problemą iš kalnų persikėlė į kasdienybę.

    • Arūnas

      Je. Dar vienas dalykas, tai pradėjau nesiparinti dėl dalykų kurie jau buvo arba kurių negaliu pakeisti. Turi situaciją ir iš jos lipi, nesvarbu kaip ten patekai ir kas galėjo būti kitaip. Pafilosofuot galima po to prie alaus :)
      Aš tai nebemeginu visko versti į LT…
      Taip suprantu 15min yra vidurkis, įdomu kokia moda? jaučiu daug mažesnė.

  • https://facebook.com/profile.php?id=1187035852 Aleksandr Kazanskij

    Tikra tiesa. Visiškai pritariu, kad ir man dėl to patinka kalnai, sportas ir kelionės.
    Aplamai, nepritariu nuomonei, kad į kalnus/baidarėm ir t.t. eina žmonės vedami adrenalino troškulio. Jei plūsta adrenalinas – dažnai tai reiškia, kad tau gresia pavojus, o jei tau gresia pavojus – kažką darai ne taip, ne teisingai, ne saugiai.

  • http://lambda.lt martynas

    arai, pradėk kodinti, tą darydamas dažnai būni “in the zone” 😉

    • Arūnas

      būdamas mokykloj bandžiau ir tikrai neblogai sekėsi, bet mane atbaidė mintys apie ilgą sedėjimą prie ekrano.. :)

  • Arūnas